Menaxheri i Chelsea Frank Lampard u pushua nga puna të hënën pas një viti e gjysmë të kaluar në Chelsea.

Edhe pse ai mposhti Luton Town në FA Cup të Dielën, Lampard u gjykua nga forma e dobët e klubit në Premier League ku ai ka arritur vetëm një fitore në pesë xhirot e fundit, përcjell Korneri.net

Lampard dhe Mourinho së bashku fituan tre tituj në kampionat me Chelsea

Shkarkimi i Lampard u komentua nga menaxheri i Tottenhamit Jose Mourinho pas fitores kundër Wycombe në FA Cup.

“Unë jam gjithmonë i trishtuar kur një koleg largohet nga puna. Frank nuk është vetëm një koleg, ai është një person i rëndësishëm në karrierën time dhe kjo është arsyeja pse unë jam i trishtuar sepse ai u pushua nga puna, por është brutaliteti i futbollit, veçanërisht futbollit modern. Kur ju bëheni trajner, e dini që kjo do të ndodhë herët a vonë, ”tha Mourinho.

Ai fitoi tre tituj të kampionatit anglez me Frank Lampard si lojtar në Chelsea.

Tuchel është referuar si zëvendësuesi i Lampard në Stamford Bridge

Kujtojmë, Lampard në stolin e Chelsea në sezonin e parë çuditërisht arriti një vend në Champions League me një ekip të ri të përbërë nga lojtarë të lindur në klub dhe talentë të rinj anglezë.

Ai shpenzoi 200 milionë funte në përforcime verën e kaluar, dhe përkundër të ardhurve të shumtë në dhomat e zhveshjes, Lampard nuk mund të kishte bërë më mirë sesa i nënti në renditje dhe 11 pikë më pak se lideri  Manchester United.

Strategu gjerman Thomas Tuchel, i cili u pushua nga puna në Paris Saint-Germain një muaj më parë, përmendet si trajneri i ri i Chelsea. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here