Jose Mourinho dëshiron një portier të ri, sipas Manchester Evening News.

Tottenham nuk është i kënaqur me mënyrën se si kapiteni i tyre Hugo Lloris po mbron këtë sezon dhe do të përpiqet ta zëvendësojë atë në verë, përcjell Korneri.net

Shënjestra e tyre e parë është Dean Henderson, portieri rezervë i Manchester United. Henderson është vetëm 23 vjeç dhe shkëlqeu i huazuar në Sheffield United sezonin e kaluar. Ole Gunnar Solskjaer e ktheu atë në Manchester, por anglezi i ri nuk arriti të luftojë për një vend pranë David de Gee dhe është i pakënaqur me statusin e tij në ekip. Përveç Tottenhamit, Chelsea dhe West Ham janë të interesuar për Henderson.

United do të kërkojë rreth 40 milionë £ për të, dhe është e mundur që ai të jetë përsëri në huazim. Hugo Lloris ka qenë në Tottenham që nga viti 2012 dhe ka luajtur për ta 355 herë, por koha e tij në Londër duket se po përfundon. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here