Portali italian Stadio Sport shkruan për situatën e Ivan Perišic te Tottenham dhe pretendon se atë dëshiron ta sjellë Romanë Olimpico.

Perišić ka përvojë të pasur duke luajtur në Serie A gjatë qëndrimit të tij në Inter dhe italianët shkruajnë se ai mund të ndërpresë kontratën me Tottenhamin një vit para skadimit të tij. Ata përmendin edhe interesimin e Hajdukut dhe se Mourinho do të përpiqet ta bindë atë të vijë në Romë. Ata gjithashtu theksojnë se transferimi mund të realizohet vetëm në fund të gushtit, përcjell Korneri.ne

Hajduku i Splitit po tenton ta rikthej në Poljud, ndërsa tifozët e skuadrës janë në trans, por nëse Mourinhho ia del të bind lojtarinq ë të luaj për Romën, atëherë portugezi do të urrehet edhe nga një numër i madh tifozësh futbolli. /Korneri.net

Artikulli paraprakDisasi lojtari më i ri i Chelsea
Artikulli tjetërBayern e dërgoi ofertën e fundit për Kane, nëse refuzohet sërish…