ROTTERDAM, NETHERLANDS - SEPTEMBER 15: Jose Mourinho, Manager of Manchester United gives a thumbs up prior to the UEFA Europa League Group A match between Feyenoord and Manchester United FC at Feijenoord Stadion on September 15, 2016 in Rotterdam, . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Jose Mourinho ka nis një hulumtim të thellë brenda klubit të tij pasi dikush po nxjerr informacione jashtë. Portugezi ka dëshirë ta mbaj sekret formacionin e  tij, ndërsa spijuni dinak këtë infomatë të vlefshme e përhap para do ndeshje të rëndësishme.

Një tifoz i United ka marr SMS, para çdo ndeshje të “djajëve të kuq” , kurse mediat britanike e kanë siguruar atë SMS, vetëm një ditë para se United të luajë në Europa League kunëdr Zorye me formacionin e saktë që Mourinho luajti në nesërmen.

Mourinho shpejt mori në dorë situatën dhe këto infoamcione nuk po dalin më në shesh, edhe pse personi ende nuk është gjetur.

“Mourinho u çmend i tëri pasi e kuptoj se dikush po e spiunon”, ka raportuar Insajderi i klubit. “Këto informacione vlejnë si ari për kundërshtarët dhe njerëzve që lidhen në ndeshje.”

 

 

 

Artikulli paraprakMasa ekstreme në grumbullim, edhe lojtarët me truproja personale
Artikulli tjetërANALIZA: Montella dhe të rinjtë premtojnë, por ja pse Milani mund të ngecë