Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, tashmë ka krijuar idenë e tij për skuadrën e edicionit të ri të garave, ku si pasojë katër lojtarë tashmë ka marë urdhër të largohen nga skuadra.

Juan Mata, Bastian Schweinsteiger, Daley Blind dhe Marcos Rojo, qysh tani mund të kërkojnë angazhmat në ndonjë skuadër tjetër, pasi avantura e tyre te United konsiderohet e përfunduar.

Artikulli paraprakNjë rumun shënjestra e radhës nga Antonio Conte
Artikulli tjetërInter “çmendët” pas tij, por ai preferon Premier League ose La Liga