Real Madrid e kreu më shumë se gjysmën e punës në rrugë për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve. Kampioni aktual shënoi fitore 3:0 në ndeshjen e parë ndaj rivalit lokal Atl.Madrid, dhe mund të konsiderohet se është në finale. Epërsia e tre golave është kapital para ndeshjen së kthimit andaj ky Real mund të bëhet skuadra e parë në histori të Ligës së Kampionëve që e fiton dh herë tresht këtë garë.
Kush po thot Ronaldo është jashtë formës?

Nësë e ngacmoni atëherë pësoni keq. Cristiano Ronaldo shënoi hat-teick për “mbretërit” duke u treguar edhe njëherë të gjithëve se është kryesori dhe më i madhi në këtë garë pasi realizoi golin e tij nr106 në garat evropiane. Me paraqitjen e tij, portugezi dëshmoi se nuk është jashtë formës, por kishte një periudhë të errët.

Ronaldo është ksajde…

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Real Madrid-Atl.Madtid
Artikulli tjetërA ishte Atletico e detyruar të luante me fanella të zeza kundër Realit?