Alvaro Morata ka nisur të mendojë që tani për ndeshjen e radhës, atë kundër Shqipërisë.

“Mendoj se do të jetë shumë e vështirë, sepse fusha e tyre është e tillë. Kam luajtur atje më parë me U-21 dhe ishte një ndeshje për t’u harruar dhe shumë e vështirë për t’u fituar. Por ne do të shkojmë në Shqipëri për të dhënë gjithçka”, tha sulmuesi i Realit, i cili lidhur me Italinë shtoi:

“Ishte një pjesë e parë e shkëlqyer ku luajtëm shumë mirë, por ai që ka rëndësi është rezultati. Barazimi nuk është rezultat i keq ndaj Italisë, por merituam fitoren”.

Artikulli paraprakShqiptarët “pushtuan” Vaduzin, vetëm 84 vende të lira për vendasit
Artikulli tjetër