Chelsea ofroi 70 milionë euro për sulmuesin Alvaro Morata. Është vetë futbollisti i Realit të Madridit e përfaqësueses spanjolle që e zbuloi këtë lëvizje të drejtuesve të klubit londinez në një intervistë për gjermanen “Bild”.

“Chelsea ishte klubi që u interesua më shumë për mua -tha Morata- Antonio Conte arriti të më kishte nën urdhrat e tij te Juventus. Oferta ishte shumë e madhe dhe do të më shndërronte në futbollistin spanjoll më të shtrenjtë në histori.Chelsea ofroi 70 milionë euro, por Reali i Madridit bëri të ditur se isha pjesë e planeve të klubit”.

Në intervistën e tij, Morata nuk e fshehu admirimin e tij për Robert Lewandowskin, lojtarin e gjermanëve të Bayern të cilin e përkufizoi si sulmuesin më të mirë për teknikën e tij dhe se ai nuk humbet asnjë ndeshje të polakut.

Së fundmi në media është rindezur debati se cili prej Messit apo Ronaldos është futbollisti më i mirë dhe Morata në këtë pikë ka dalë në favor të shokut të tij të skuadrës duke deklaruar se e sheh Ronaldon sesi lufton e punon çdo ditë me Realin e Madridit.

 

/ Top Channel

Artikulli paraprakKy mbrojtës e dërgon Thiago Silvan në Milan!
Artikulli tjetërE turpshme/ Galatasaray denigron figurën e legjendës Hakan Shukur