Ricardo Montolivo është gjithnjë e më larg Milanos. Forma e tij jo e mirë, tifozët më nuk e duan, nuk e ka besimin e plotë te trajnerit, kështu që këto janë vetëm disa fakte që e shtyjnë mesfushorin të kalojë te Valencia, pasi atje po e pret me duar të hapura ish përzgjedhësi i Italisë, Cesare Prandelli i cili para pak ditësh është zyrtarizuar në stolin e “lakuriqëve”.

Mund të ndodh shumë lehtë që marrëveshja në mes klubeve të finalizohet shpejt dhe Montollivo të kaloi në La Liga gjatë dimrit. Milan tashmë e ka zëvendësuesin e tij, më të ri në moshë dhe më të talentuar…Manuel Lovatelli.

 

 

Artikulli paraprakUjkani e ndjenë vetën si në shtëpi kundër Kroacisë
Artikulli tjetërDe Biasi: Do të firmosja për 1-0