Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella beson se skuadra e tij nuk duhej të humbiste kundër Genoa. Milan u mposht 3-0 vetëm 3 ditë pas fitores së madhe kundër Juventus.

“Ne luajtëm më mirë se herët tjera dhe nuk e merituam humbjen, sepse treguam shumë karakter. Lojtarët duhet të jenë krenar për atë që kanë treguar në pjesën e dytë”, – tha Montella pas ndeshjes.

Artikulli paraprakHaxhi Krasniqi në “eliminatore” për WBO
Artikulli tjetërZyrtarisht edhe një futbollist i Realit vazhdoi kontratën