Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, gjatë një intereviste për “Sky Sport Italia” është shprehur i lumtur për fitoren e skuadrës në takimin e mbrëmshëm ndaj Juventus.
“Nuk mund ta mposhtësh Juven pa vuajtur. Më pëlqeu shumë kuraja dhe vetëbesimi që tregoi skuadra ime në momente të caktuara, por jo gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa duhet t’i rregullojmë këto”.
“U thash lojtarëve të mi se sezoni i ri fillon tash, sepse pas këtij kundërshtari, të gjithë të tjerët do të kenë pritje të ndryshme nga ne”.

“Ata do të luajnë ndryshe ndaj nesh dhe presioni mbi ne do të jetë tjetër fare”, ka deklaruar trajneri, i cili është shprehur tejet i kënaqur me triumfin.

Artikulli paraprakMourinho – gazetarëve: Mos më quani “Special One”
Artikulli tjetërMediat italiane: Berisha fajtor për humbjen e Inter-it [VIDEO]