Një nga planet e kinezëve të rinjë të Milanos të cilët brenda 40 ditëve të ardhshme do të jenë në krye të klubit dhe atë 98%, kanë një plan shumë interesant për të ardhmen, plan i cili është shumë i mirë dhe profitabil edhe për trajnerin.

Në fakt, Vinzenco Montella nuk do të jetë më trajner, por menaxher skuadre sikurse që në Angli ishte Alex Gerguson, apo edhe tani Arsene Wenger te Arsenali.

Përveç shumë gjërave që do të ndryshohen te Milano viteve të ardhshme, ky është plani i parë i kinezëve pasi që në këtë rast Montella do të ketë më shumë kompetenca, do të jetë shumë më i interesuar rreth transferimeve prej nga edhe do të përfitojë në të ardhmen.

 

Artikulli paraprakBekim Shotani shumë shpejt do të kthehet në Superligë
Artikulli tjetërÇfarë thotë Lorik Maxhuni për derbin e madh kundër Feronikelit