Vincenzo Montella ka vënë në tavolinë kërkesat e para për Milanin sezonin e ardhshëm. Një sulmues dhe një mbrojtës. Sipas Corriere dello Sport, emrat e zgjedhura do të jenë ato të Keita dhe De Vrij.
Megjithatë ballafaqimi me Lotito, nuk do të jetë i lehtë, për shkak se kostoja e të dy dëshirave të Montellas mund të tejkalojë 50 milionë euro që nuk dihet nëse drejtuesit e skuadrës do të jenë të pajtimit të paguajnë për dyshën e Lazios.

Artikulli paraprak“Mourinho i ri”, Jardim kërkon të lë gjurmë në Ligën e Kampionëve!
Artikulli tjetërBuzëqesh Guardiola: Gabriel Jezus i gatshëm ndaj Arsenalit