Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, është shprehur i kënaqur me kontigjentin e lojtarëve sa i përket fazës së sulmit, mirëpo një dritë në fund të horizontit shihet edhe për Gianluca Lapadula, i cili nuk ka treguar pothuajse asgjë pas transferimit nga Pescara në merkaton e verës së kaluar.

Sipas mediave italiane dhe burimet e tyre të afërta me Milanin, Montella do ti jap një shanc të fundit Lapadulas për ta treguar vetën në ndeshjen ndaj Chievos dhe nëse nuk e shfrytëzon këtë mundësi sulmuesi atëherë rrezikon largimin në merkaton e janarit.

Artikulli paraprakJuventus, ky mund të jetë superpërforcimi për sezonin e ardhshëm
Artikulli tjetërPunë e kryer: Klose në janar te Napoli