Milani vijon përgatitjet për sfidën e të shtunës në mbrëmje, përballë Napolit. Kuqezinjtë do të luajnë shansin e fundit për të treguar se mund të përballen me ekipet e kreut, por edhe për të mos e thelluar edhe më shumë diferencën me zonën Champions.

Trajneri Montella po punon shumë, veçanërisht në repartin e mbrojtjes, ku kuqezinjtë kanë vuajtur shumë dhe për më tepër do të ketë përballë një sulm vrastar si ai i Napolit.

Tekniku i Milanit ka përgatitur një surprizë edhe për futbollistin më në formë të napolitanëve, Lorenzo Insignen, teksa i ka rezervuar një markim special.

Në rreshtimin 3-4-3, të Montellës, bie në sy aktivizimi i Bonuccit si mbrojtës i djathtë, pikërisht në zonën ku qarkullon Insigne.

Kjo zgjedhje e Montellës, duket se bëhet për të minimizuar dëmet nga krahu i majtë i sulmit napolitan, por edhe për t’i dhënë Bonuccit më shumë mundësi të luajë me topin dhe të nisë kundërsulme.

Artikulli paraprakKy është orari i xhiros së 16-të, që luhet në mesjavë
Artikulli tjetërEuroleague, Reali kthehet te fitorja, Panathinaikos mposht me vetëm +1 pikë Anadolu Efes