Për ndeshjen kampionale Milan-Cagliari, trajneri Montella ka ftuar mesfushorin Lucas Biglia dhe sulmuesin Nikola Kalinic.

Xhiroja e dytë e kampionatit italian Serie A, do të mbyllet me disa ndeshje interesante që zhvillohen nga ora 20.45, dhe njëra prej tyre luhet në San Siro, ndërmjet Milanos dhe Cagliarit, shkruan Korneri.net.

Trajneri italian Vincenzo Montella ka bërë të ditur emrat e futbollistëve të ftuar për këtë ndeshje dhe risi janë argjentinasi Lucas Biglia i cili pësoi lëndim para dy jave dhe pritej të mungonte më gjatë dhe përforcimi i fundit, kroati Nikola Kalinic.
Këta janë futbollistët e ftuar për këtë ndeshje:

Portierët: Donnarumma A., Donnarumma G., Storari

Mbrojësit: Abate, Antonelli, Bonucci, Calabria, Conti, Musacchio, Rodriguez, Romagnoli, Zapata

Mesfushorët: Biglia, Calhanoglu, Gabbia, Kessie, Locatelli, Montolivo.

Sulmuesit: André Silva, Borini, Cutrone, Kalinic, Suso.

Artikulli paraprakSot luhen dy ndeshje të Vala Superligës: Ja cila ndeshje transmetohet në SS Kosova
Artikulli tjetërMerkatoja s’ka përfunduar ende! Milani gati për goditjen e fundit