Milan aktualisht është në pozitëne  dytë të klasifikimit në Serie A, po shikon ëprpara, dhe po mendon për përforcime. Sigurisht se ai që kërkon lojtarë dhe gjak të ri në klub është trajneri Vincenzo Montella, i cili ka një ëndërr që quhet Marco Verratti, të cilin për pak nuk e kishte transferuar te Fiorentina në vitin 2012, sa ishte në stolin e skuadrës nga Firence.

Mesfushori ka klauzolë të lartë dhe marëdhënie të shkëlqyeshme me klubin PSG dhe trajnerin Unai Emery, andaj kjo ëndërr e Montellas është vështirë të realizohet, por serioziteti i pronarëve të rinjë kinez, ka shtyrë që të besohet për transferime të shtrenjta si në kohët e arta.

 

Artikulli paraprakMourinho liron Rooney!
Artikulli tjetërPrapaskena, ja pse dështoi kalimi i Neymar te PSG-ja