Trajneri Vincenzo Montella e pret i qetë debutimin e Milanit në Serinë A, me kuqezinjtë që do të luajnë të dielën në mbrëmje në fushën e Crotone. Pas ndeshjeve në Europa League vjen një tjetër test i vështirë për kuqezinjtë, ndaj për trajneri Montella skuadra e tij nuk është favorite në këtë përballje.

Nuk jemi favoritë edhe pse kemi bërë disa blerje. Merkato nuk ka mbaruar, ndaj pres të tjera përforcime deri më 31 gusht. Unë jam i kënaqur nga mënyra se si është përgatitur skuadra dhe nga ajo që kemi arritur deri më tani, por kjo nuk mjafton. Milani i ri nuk duhet të ketë limite, por të synojë të shkojë sa më larg”, tha Montella.

Artikulli paraprakMbrojtësi i Kosovës shënon një gol spektakolar në Bundesliga 2 (VIDEO)
Artikulli tjetërBuzëqesh Batatina, Llapi e nis me fitore