Milani pas humbjes ndaj Sapmdorias në shtëpi renditen në vendin e tetë më 37 pikë, 5 më pak se sa Inter në vendin e pestë, që e dërgon në Europa League.

Pikërisht në këtë garë trajneri Vincenzo Montela beson se Milan do të luaj në sezonin e ardhshëm.

“Ne duhet të jemi të qetë dhe të vazhdojmë kështu. Jemi në rrugën e duhur. Ne duhet të kualifikohemi në Evropë dhe ne besojmë se mund ta arrijmë këtë. Unë besoj”, tha Montella pas ndeshjes.

Artikulli paraprakTifozët shqiptarë të Interit para muzeut të Juventusit
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Juventus-Inter