Një tjetë emër për Milanin.

“Pasi siguroi shërbimet e Ruben Loftus-Cheek, Milani tani po kërkon një ose dy mesfushorë të tjerë për të forcuar skuadrën. Geoffrey Moncada u ka thënë drejtuesve kuqezi të nënshkruajnë me Yunus Musah.

Moncada punon si shefi i skautingut për Milanin dhe së fundmi iu dha më shumë përgjegjësi në mes të largimit të Paolo Maldinit dhe Ricky Massara. Giorgio Furlani, si CEO, është ai që merret me negociatat.

Sipas Antonio Vitiello, Monacada i ka thënë kolegut të tij që të fokusohet te mesfushori i Valencias, Yunus Musah. 20-vjeçari ka një pasaportë italiane dhe ai mund të bashkohet me kuqezinjtë, nëse negociatat shkojnë mirë.

Valencia ka nevojë për para dhe kështu mund t’i japë Milanit një zbritje, duke e bërë marrëveshjen të realizueshme. Bisedimet kanë filluar me palën spanjolle dhe mbetet për t’u parë nëse palët mund të arrijnë një marrëveshje. Megjithatë, Musah nuk është mesfushori i vetëm në listën e dëshirave.”

Artikulli paraprakEl Nacional: Liverpool po përgatit 90 milionë për Valverden
Artikulli tjetërPrishtina 2022 luajti baraz në ndeshjen e parë