Skuadra nga principata franceze e Monacos ka arritur fitore prej 4:0 në ndeshjen ndaj Lorient në një ballafaqim që e dominoi nga fillimi e deri në fund.

Golat e ndeshjes u shënuan nga dy futbollistë, Bocshilia dhe Germanin të cilë realizuan nga dy herë secili.

Pas 21 xhirove, Monaco është lider i vetëm me 48 pikë, dy më shumë se Nice, që ndodhët në vendin e dytë.

Artikulli paraprakArsenal fitoi në frymën e fundit, shënoi Mustafi, Xhaka ndëshkohet më karton të kuq
Artikulli tjetërE konfirmojnë mediat italiane: Ylli i Milanit objektivi kryesor i Juventusit për verën e ardhshme