Skuadra franceze e Monacos e ka fituar ndeshjen e sontme ndaj Monacos me rezultat 2:1, duke siguruar edhe fazën e eliminimit direkt.

Pas kësaj humbjeje, Totteham ka pas gjasa për të kaluar në raundin tjetër edhe pse gjasat matematikore akoma ekzistojnë, por duhet të pritet ndonjë gabim i Liverkusen dhe të arrihet fitorja me rezultat me më shumë se 2 gola.

Artikulli paraprakPeja e mbyll me humbje avanturën në FIBA Europe Cup
Artikulli tjetërDortmund “shkatërron” polakët e Legia-s, Real Madrid fitoi në fund