Dikur një nga mbrojtësit më të mirë në futbollin botëror, kurse që nga dje një veteran me kontratë të skaduar dhe pa ekip.

Fjala është për Ricado Carvalho, të cilit skuadra e deritanishme Monaco nul i’a ka vazhduar kontratën.

Sipas informacioneve më të fundit në mediat portugeze, Carvalho tani mund të rithehet te Porto, skuadra që e bëri të famshëm dhe me të cilin qendërmbrojtësi fitoi edhe Champions League.

Artikulli paraprakValencia kërkon mbrojtës te Manchester City
Artikulli tjetërDe Boer jep urdhërin e parë, Juventus dhe Milan heshtin…