Erdhi edhe momenti i debutimit për gjyqtarët kosovarë. Treshja Genc Nuza, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, e ndanë të drejtëm në ndeshjen miqësore Turqi-Moldavi e cila është duke u zhvilluar edhe më tutje.
Kjo është foto e bërë pak sekonda para se ata së bashku me të dyja përfaqësueset të dalin në fushën e blertë të “Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu”.

Artikulli paraprakShqipëria U-21 e fitoi miqësoren e dytë radhazi ndaj Moldavisë! Bushi starton me një barazim dhe një fitore
Artikulli tjetërElseid Hysaj thumbon Taulant Xhakën dhe Amir Abrashin