Marco Pjaca do të mund të ishte hero i Juvenrusit në debutimin e tij për skuadrën italiane në Ligën e Kampionëve.

Në ndeshje kundër Sevilla (0:0) në start në fazës së grupeve Pjaca u inkuadrua në lojë në minutën e 86. ndërsa katër minuta më vonë italianët kërkuan penallti pasi ai rrëzohet në zonë.

koma

Reprezentuesi kroat ran ë tokë pasi e kishte shtyer nga mbrapa Franco Vazquez, mirëpo gjyqtari nuk tregoi asgjë. Pas ndeshjes tifozët e Juventusit dhe mediat italiane janë shfryer në gjyqtarin sepse të gjithë mendojnë se ishte penallti pasi Vazquez nuk ishte asnjë mundësi të luftonte për topin dhe thjeshtë me të dyja duart e shtyen Pjacan përtokë.

 

A ishte penallti kjo apo jo sipas jush?

 

Artikulli paraprakBefason trajneri i Sportingut, harron skuadrën e tij dhe i thur elozhe Ronaldos
Artikulli tjetërVetëm 16 vjeç, Messi “shkatërroi” shokët e skuadrës