Fabrizio Romano, ndoshta burimi më i besueshëm nga merkato e futbollit, ka bërë të ditur një lajm të rëndësishëm mëngjesin e sotëm.

Ekskluzivitetu e Romanos: “Është çështje ditësh kur Luka Modriç do të nënshkruajë kontratë të re me Realin deri në qershor të vitit 2023. Dokumentet janë kryer. Reali po planifikon një ekip me Lukën për sezonin 2022/23”, përcjell Korneri.net

Këtë e ka bërë të ditur Romano vetëm një muaj e gjysmë para skadimit të kontratës së mëparshme njëvjeçare të Modric me Realin. Domethënë, që nga viti i ri, Modric mund të negociojë një transferim me klube të tjera pa kompensim sepse së shpejti i përfundon kontrata dhe ai mund të largohet si lojtar i lirë.

Modric ka qenë në gjendje të negociojë me klube të tjera për një kohë të gjatë, por ai e ka bërë këtë vetëm një herë

Shkruhej se Juventusi ishte i interesuar për të, si dhe klube nga Lindja e Mesme dhe Amerika, por ai vazhdimisht theksoi të njëjtën gjë që thoshte vitet e fundit kur ishte afër fundit të kontratës me Realin: se është i lumtur në klub dhe se ai nuk dëshiron të largohet. E vetmja herë që ai e donte këtë ishte pas Kupës së Botës 2018 dhe më pas po negocionte seriozisht me Interin. Megjithatë, ai ka qëndruar te Reali ku ka qenë që nga viti 2012 dhe për të cilin katër muaj para ditëlindjes së tij të 37-të po luan në formë jete. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here