Pati një lloj shprese për Italinë kur u përmend se FIFA mund të ndërmerrte një hap për përjashtimin e Perusë nga Kupa e Botës si pasojë e ndërhyrjes së politikës në futbollin e këtij vendi, por duket se më shumë ishte spekulim se sa realisht rrezikoi. Dhe një modele peruane ka mbajtur premtimin bërë pasi pranoi të zhvishej përpara kamerës nëse përfaqësuesja e futbollit do të kualifikohej në “Russia 2018”.

Disa javë më pare, në një emision të drejtpërdrejtë, Aida Martinez premtoi se do të zhvishej komplet nëse Peruja do të arrinte të merrte pjesë në Kupën e Botës pas 36 viteve. Dhe ajo e ka mbajtur fjalën, duke treguar trupin e saj fantastik nëpërmjet një videoje të shkurtër, të cilën mund ta shihni më poshtë pasi të jeni siguruar se nuk keni njeri afër që po ju vëzhgon…

Artikulli paraprakEdon Zhegrova, heroi i ri i Genkut
Artikulli tjetërBoston i pandalshëm, Caveliers po shkëlqejnë