Henrikh Mkhitaryan dëshiron të qëndrojë gjatë tek Interi. Mesfushori armen synon të ecë përpara me fanellën zikaltër, pra të rinovojë kontratën e tij e cila skadon në qershor 2024, kur ai do të jetë 35 vjeç.

Mkhitaryan ka në dispozicion thuajse një sezon të tërë për të bindur Interin. 49 paraqitje dhe 5 gola në të gjitha garat me zikaltrit sezonin e kaluar, mjaftueshëm për të qenë pjesë e formacionit titullar për Simone Inzaghin.

Shpërthimi i Frattesit (dje ai shënoi dygolësh për kombëtaren) mund të ndryshojë skenarët dhe ta bëjë rinovimin për Mkhitaryanit një betejë të vështirë.

Interi, duhet të vlerësojë muajt e ardhshëm nëse i duhet sërish armeni apo me Frattesin ai rol në mesfushë është i mbuluar.

/Supersport.al

Artikulli paraprakMilani më i shtrenjtë se Interi! Krahasimi i skuadrës Rossonere me atë të Neroazzurre para derbit
Artikulli tjetërMakthi për Rumaninë në Shqipëri nuk merr fund! Pasi u turpëruan nga kuqezinjtë, pësojnë aksident në Tiranë