Paris SG shënoi edhe një fitore të lehtë në kampionat duke fituar në shtëpi me rezultat solid 2:0 ndaj Montepellier, dhe për momentin është lider në Ligue1, pasi ka dy ndeshje më shumë se Monaco.
Golat e kampionëve i realizuan ata të përhershmit dhe më të mirët, Edinson Cavani dhe Angel Di Maria që mjaftuan për këto tri pikë të reja dhe garës së ashpër për titull.

Artikulli paraprakDe Gea te Reali? Po, vetëm me këtë kusht!
Artikulli tjetërNjë armë më shumë për Zidane…