Argjentina ka mposhtur me rezultat 1-0 Kilin në ndeshjet kualifikuese të botërorit “Rusi 2018” dhe këtë e ka bërë falë golit të Messit nga penalltia.

Tashmë Argjentia ndodhet në vendin e tretë me 22 pikë -1 nga Uruguai i vendit të dytë dhe +2 nga Kili vend ii gjashtë vend i cili nuk të jep mundësinë që të shkosh në Rusi.

Artikulli paraprakBrazili shkatërron Uruguain, shkëlqen Paulinho
Artikulli tjetërVIDEO/ E turpshme! Gjesti i Messit kundër gjyqtarit po bën xhiron e botës