Mbrëmjen e skuadrave favorite e vazhdoi edhe Roma që fitoi pritshëm, por minialisht ndaj Crotones.

Kryeqytetasit shënuan herët pas penalltisë së kthyer në gol nga Diego Perrotti, dhe u mendua se Roma do të shënoi shumë gola në këtë mbrëmje, mirëpo kështu nuk doli pasi mbrojtja e mysafirëve ishte në nivel të lartë, edhe pse duhet pranuar se Roma humbi shumë mundësi të mira shënimi. Edhe kështu bënë, sepse Roma po vazhdon me fitore dhe kreun e tabelës. /Korneri.net

Artikulli paraprakNapoli po dëshmon se ka kapacitet për titull
Artikulli tjetërPrishtina ‘demolon’ ukrainasit e Khimik! Bardhekaltërit prijnë në Grupin G