E pabesueshme sesi ndeshja në Giuseppe Mezza përfundoi me rezultatin 0:1, kur Napoli aq shumë raste ndaj Interit ngase realisht është dshur të ishte së paku 0:4.
Por, mjaftoi një gol i sulmuesit spanjoll Jose Callejon i cili shfrytëzoi dhuratën e mbrojtësin Yuto Nagatomo.
Edhe pas këtij goli Napoli krijoi më shumë, ndërsa Inter nuk pati asnjë mundësi reale për ta mposht portierin Pepe Reina.
Napoli i afrohet Romës në vetëm një pikë, e Roma në dy ndeshjet e ardhshme luan me Milanon në San Sirop dhe Juventusin në shtëpi, andaj pozita e dytë për napolitanët është shumë rale.

Artikulli paraprakStrootman pritet të dënohet me prova televizive
Artikulli tjetërTung tung titullit kampion në Ligue1: Nice me Balotellin e poshtëron PSG-në…