Një gol i shënuar nga spanjolli Juan Mata i ka mjaftuar Manchester United që të kaloi në çerekfinale të Europa League, edhe pse loja e tyre nuk ishte aspak e mirë dhe bindëse.
Mysafirët nga Rusia bënë edhe më pak se anglezët andaj 94 minutat kaluan me pak raste dhe me një luftë ë të madhe në mesfushë. Pas eliminimit të Romës, skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho është favoriti kryesor për ta fituar këtë garë sivjet.

Artikulli paraprakRoma e fitoi trillerin në “Olimpico”, por Lyon kaloi në çerekfinale
Artikulli tjetërDerbi gjerman mbyllet sërish me barazim, por Schalke kaloi në çerekfinale