Massimiliano Mirabelli, ish dirigjenti i Milan, foli për kontratën e re të Gianluigi Donnarumma.

Mirabelli ishte mjaftë i ashpër në atë që e quan fajtorin kryesor të marrëveshjes së re, agjentin Mino Raiola.  “Nuk është e mundur që Milani të arrijë këtë situatë. Kohët janë gabim, është absurde të merresh tani. Kontrata duhej të rinovohej për shkak të stacioneve më parë, është ABC e futbollit. Rossonerët kanë bërë një gabim të rëndë. Kur Gigio e vazhdoi kontratën, ai e mbajti traktatin në minimum. Portieri publikoi lajmin në rrjetet e tij sociale pak minuta pasi ai dhe Raiola u larguan nga zyret. Pse? E thjeshtë, Mino Raiola e bëri që ta postonte, unë e bëra t’i fshijë. Momenti vendimtar i marrëveshjes është i fundit. Ne ishim me Gigio, familjen dhe agjentin e tij. Raiola ngrihet dhe i thotë: “Mos nënshkruaj, po largohemi”. Sapo menaxheri largohet, Gigio ishte para zyrës dhe zgjati kontratën. Pa praninë e Minos ”, përcjell Korneri.net

“Raiola po bën mirë, ai tashmë e ka arritur këtë situatë. Nëse sqetulla është pjesë e mëngës, mos e bashkoni masën e shiritit në Milan me pikturën murale. Do t’i bëja një fjalim të bukur të vogël, duke i thënë që Gigio është njëri i paprekshëm. Vazhdoje kontratën ose Milan nuk është më kurrë për marrëveshje me lojtarët qӕ menaxhohet nga Raiola. Guximi duhet të jet i madh dhe Milan duhet të dëshmojë se është mbi të gjithë, sidomos mbi agjentët që përfitimet e tyre i shikojnë më shumë se ardhmëria e ndritshme e klientit të tij të cilin e shikon si para dhe asgjë tjetër”, dekjlaroi Mirabelli që ishte shumë direkt që tha se Milan duhet ta bojkotojë Raiolan nëse Gigio nuk e vazhdon kontratën. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here