Sipas raporteve të mediave italiane, nesër ose pasnesër do të ketë një takim në mes drejtorit sportiv të Milanit, Massimiliano Mirabelli dhe agjentit të Marria De Sciglio, Giovanni Branchini. Ndjenja është se në takim nuk do të negociohet për ripërtritje të kontratës, por për shitjen e mbrojtësit të krahut të “Rossonervë”, gjatë afatit kalimtar të verës.

24 vjeçari është pjesë e ekipeve zingjirë të Milanit nga fëmijëria, teksa në ekipin e parë ka regjistruar 108 parqatije në të gjitha garat.

Artikulli paraprakReagon Pochettino: “Xavi armiku im”
Artikulli tjetërMilan ka zëvendësuesin e De Sciglio