Milani i ri, drejtuar nga Fasone e Mirabeli, po mahnit me lëvizjet e zgjuara në treg, ndërsa fitorja kundër Bayernit konfirmoi se po punohet mjaft mirë.

Drejtori sportiv Mirabeli ka lëshuar një deklaratë interesante në Gazzetta dello Sport, ku ka treguar se si Milani ka negociuar me klubet e tjera, një thumbim i qartë për Adriano Galianin dhe metodat e tij të vjetra.

Kam ardhur te Milani prej Fassones. Duhet të tregohemi transparentë dhe tifozët në mediat sociale. Duhet t’u shpjegojmë atyre me qartësi veprimet tona,” tregon Mirabelli.

“Do të bëjmë gjithçka haptas, duke filluar nga merkatoja, në shtëpinë tonë Casa Milan. Në fillim, drejtuesit dhe agjentët nuk e dinin adresën tonë. Tani nuk fshihemi nëpër hotele dhe restorante, të gjithë e dinë ku i zhvillojmë takimet zyrtare. Ne nuk kemi sekrete. Gjërat mund të shkojnë edhe keq, por kam mësuar se edhe nga një disfatë, mund të mësosh diçka të vlefshme. Ne preferojmë të bëjmë gabime pasi t’i kemi parë me sytë tanë. Do ta shohim një lojtar disa herë, përpara se të vendosim se nëse duhet ta marrim apo jo. Më pas vijnë agjentët dhe bisedojmë”.

Artikulli paraprakFOTO / Skandal në miqësoren Shqipëri-Kosovë, sherr dhe fyerje raciste mes lojtarëve
Artikulli tjetërE çuditshme në Premier League: 25 vjet kaluan, asnjë trajner anglez nuk e fiton titullin!