Në prag të edicionit pranveror skuadrat e Superligës janë duke zhvilluar ndeshje kontrolluese dhe një e tillë ishte ajo e Ferizajit e zhvilluar sot ndaj skuadrës nga Liga e parë e Shqipërisë Bylis.

Edhe pse kjo ndeshje ishte mjaftë e hapur nga të dyja palët 90 minutat e saj u mbyllën me rezultat të barabartë 1:1.

Duhet theksuar se të dy trajnerët patën mundësi të shohën gjendjen reale të futbollistëve që patën në dispozicion, sidomos ai i Ferizajit, pasi zyrtarët e kësaj skuadre janë duke bërë përforcime të mjaftueshme për të synuar mesin e tabelës, në mënyrë që të shpëtojnë rënjen nga Superliga.

Artikulli paraprakZyrtare: Ferizaj surprizon të gjithë, përforcohet nga Flamurtari i Vlorës
Artikulli tjetërZyrtare: Wille Kemp përsëri “bardhekaltër”