Atletico Madrid ka kthyer lojën që kishte dikur…fiton, mbizotëron dhe nuk pranon gol.
Edhe pse rezultati 1:0 ndaj Real Sociedad duket minimal, megjithatë kjo fitore ishte mëse e merituar për faktin se luajti më mirë dhe krijoj shumë raste shënimi.
Për çudi e që nuk ndodh shpesh, golin e vetëm e shënoi mbrojtësi Luis Felipe që i dha madrilienëve tri pikë dhe pozitën e tretë në tabelë me -5 nga Barcelona dhe +3 nga Sevilla, skuadër kjo që pikërisht i shklon Barcelonës të mërkurën mbrëma në Camp Nou.

Artikulli paraprakMonaco në gjysmëfinale të Coupe de France
Artikulli tjetërSlaven Bilic i përgjigjet negativisht Antonio Conte-s