Mesfushori kosovar Milot Rashica, pas ndeshjes është shprehur shumë i lumtur me fitoren ndaj Finlandës, duke treguar se lëndimi që pësoj në këtë ndeshje nuk është serioz.

“Loja e parë kemi bërë paraqitje të mira dhe me ndeshje të tilla të fitojmë shumë pikë dhe të kualifikohemi. E kemi dhënë më të mirë ndaj vetës.

“Jam mirë nuk jam i lënduar jam shumë mirë”, u shpreh Rashica, për Supersport Kosova.

Artikulli paraprakBernard Berisha nderon heronjët e Kosovës
Artikulli tjetërMediat kroate lavdëruan shumë prezantimin e Kosovës, kërkohet kujdes!