TORONTO, ON - MAY 07: Sebastian Giovinco #10 of Toronto FC is presented with the MLS Audi Golden Boot Award as leading scorer for the 2015 season prior to an MLS soccer game against FC Dallas at BMO Field on May 7, 2016 in Toronto, Ontario, Canada. (Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

Ai është duke mahnitur me lojën e tij në futbollin amerikan “MSL”, duke treguar formë të lartë dhe nivel të jashtëzakonshëm në kundërsulme te skuadra e Toronto-s.

Fjala është për Sebastian Giovinco, i cili pas largimit nga Juventus vazhdon të mahnisë Adriano Gallianin dhe trajnerin e Milanit, Vincenzo Montella.

Sipas mediave italiane, Galliani ka filluar kontaktet me agjentin e Giovincos dhe bisedimet po ecin shumë mirë, madje thuhet se tashmë mund të quhet si operacion i përfunduar, pasi Milan që nga sot ka bërë para pas shitjes së klubit, kurse opcioni i parave të fituara nga shitja e Baccas për blerjen e “milingonës atomike” tashmë nuk ekziston.

Artikulli paraprakZyrtare: Shitet Milani për 740 mln euro, kinezët gati për investime të mëdha
Artikulli tjetërMediat italiane: Ja kur zyrtarizohet Pogba te United?