Arkadiusz Milik do të jetë një lojtar i ri i Marseille.

Sipas asaj që është mësuar nga CalcioMercato.com, klubi francez dhe Napoli kanë arritur një marrëveshje përfundimtare në bazën prej 8 milionë eurove plus 4 bonuse dhe 30% në rishitjen e tij në të ardhmen, përcjell Korneri.net

Sulmuesi polak tashmë kishte arritur një marrëveshje disa ditë më parë për angazhimin që do të marrë dhe për të përfunduar operacionin, mbetet vetëm dërgimi i dokumenteve dhe ekzaminimet e zakonshme mjekësore.

Formula e transferimit është konfirmuar, e cila do të jetë një hua me detyrim të blerjes, e cila automatikisht do të fillojë që në pikën e parë të fituar në renditjen tabelarr nga Marseille. Prandaj Milik do të rinovojë deri në 2022 kontratën që do të skadojë me Napolin në 30 Qershor për një çështje zyrtare, përpara se të bëhet në fakt një lojtar i ri i ekipit i drejtuar nga Villas-Boas. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here