Lëshoi lojën në fund të pjesës së parë për një problem në gju. Arkadiusz Milik ka future në frikë presidentin De Laurentis, trajnerin Sarri dhe gjithë tifozët e Napolit. Ishte titullar në ndeshjen Poloni-Danimarkë 3-2, por numri 99 i Napolit u largua nga loja pas një dueli që pati me mbrojtësin danez Vestergaard. Mbetet për të kuptuar nayrën e lëndimin pasi ende nuk ka dal askush nga përfaqësuesja e Polonisë të jep një lajm zyrtarë rreth lëndimit të sulmuesit i cili shpërtheu në Serie A pas transferimit nga Ajax.

 

Artikulli paraprakGjermanët vazhdojnë marrshin, Lewandowski shënoi hat-trick
Artikulli tjetërDe Biasi: Shqipëria, “autobus pa rrota” për të ndalur Spanjën