Milani zyrtarisht ka konfirmuar se Massimo Mirabelli është emëruar si drejtor i ri sportiv i klubit.

Me emërimin e Mirabellit merr fund epoka e Silvio Berlusconit dhe Adriano Gallianit te Milani.

Jonghong Li do të jetë president i klubit ndërsa shef do të jetë Marco Fassone.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Barcelona – Juventus
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Monaco – Dortmund