Agjenti i Pellegri dhe Salcedo ndodhet në Casa Milan dhe është shumë pranë nënshkrimit të marrëveshjeve për dy lojtarët.

Më parë ata kishin rënë dakord që të transferoheshin tek Interi, por klubi ziklatër hoqi dorë për shkak të problemeve financiare.

Artikulli paraprakKasami kthehet në Zvicër
Artikulli tjetërMbretërit e afatit kalimtar veror