Redaksia jonë ka bërë një krahasim mes skuadrës së Milanit dhe të Interit në kuadër të super ndeshjes së planifikuar për të shtunën në San Siro.

Kuqezinjtë sipas çmimeve të lojtarëve kushton (550.2 milionë euro), pak  më i shtrenjtë se nerazzurrët (549.2, por  jo domosdoshmërisht  për shkak të një epërsie në fushë (sezoni i kaluar tha të kundërtën), por për shkak të mënyrës së ndërtimit të ekipit, shkruan Korneri.net

Milani është më i ri dhe lojtarët e rinj në treg vlerësohen më lart, por pa dyshim se dallimi i çmimit me atë në lojë ka ndryshim të madh, pasi nuk do të thotë kurrë në futboll që skuadra e cila vlen më shumë edhe mund dhe duhat ta fitojë ndeshjen.

Por, një është e sigurtë se Derby Madonnina, çdo herë e më tepër po e kthen shkëlqimin dhe interesimin e tërë botës soç e kishte për më shumë se 40 vjet, i humbur pak në një periudhë të shkurtër nga 2015 deri më 2020. /Korneri.net

Artikulli paraprakTrajneri skocez u pyet nëse do të donte Maguire në skuadër. Përgjigja është virale
Artikulli tjetërMkhitaryan synon rinovimin me Interin, “pengesë” bëhet futbollisti i kombëtares italiane