LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 26: Alexis Sanchez of Arsenal celebrates after scoring his team's second goal during the UEFA Champions League Group D match between Arsenal and Borussia Dortmund at the Emirates Stadium on November 26, 2014 in London, United Kingdom. (Photo by Jamie McDonald/Getty Images)

18-herë kampioni italian Milan, është duke projektuar futbollistët e dëshiruar pas zyrtarizimit të aksionerëve kinez. Dhjetori është deçiziv për zyrtarizimin e pronarëve kinez dhe milionat do të jenë në dispozicion për transferime, ku vazhdimisht është duke u spekuluar për emra të njohur të futbollit evropian. Sipas mediave italiane, Alexis Sanchez është emri më i ri që dëshirohet te Milan, për të cilin do të provohet një ofertë qysh në muajin janar, kur edhe do të jetë aktive afati kalimtar dimëror.

Artikulli paraprakSousa afër shkarkimit nga Fiorentina, nuk do ta besoni emrin e pasuesit të tij
Artikulli tjetër“Bomba” e mediave spanjolle: Barcelona kërkon yllin e Real Madridit