Sipas një raporti të shkurtër të “Gazzetta dello Sport”, në marrëveshjen e Berlusconi dhe pronarëve kinez parashihet që 99.93% të aksionëve në klub të shitën dhe ndryshimet do të fillojnë menjëherë në skuadër.

Raportohet po ashtu se te Milan do të transferohen emra të mëdhenjë, ku prioritet do të jetë formcimi i madh i skuadrës, kurse sa i përket shumës në investime do të jenë në dispozicion 350 mln euro brenda tre viteve, kurse 100 mln gjatë kësaj vere.

Artikulli paraprakFutbollistja braziliane me frizurë të paparë [VIDEO]
Artikulli tjetërEverton synon Draxler, por Wolfsburg kërkon shumë…