18-herë kampioni italian Milan duket që do të futet fuqishëm në merkato pas zyrtarizimit të kinezëve si pronarë të rinj të klubit.

Sipas mediave italiane, reprezentuesi korat dhe anëtari aktual i Fiorentinës, Milan Badelj, mund të transferohet shumë shpejt te Milani, ku nesër do të ketë një takim në mes të zyrtarëve të klubit dhe përfaqësuesëve të lojtarit.

Thuhet se për Badelj, Milani do të ofrojë 10-12 mln euro.

Artikulli paraprakE konfirmuar: Pogba arrin në Manchester për vizita mjekësore
Artikulli tjetërParis Saint-Germain është superkampion i Francës