Ballina Futboll Serie A Milan ultimatum Bocas për Bentacur, Por ka dhe alternativë tjetër ?

Milan ultimatum Bocas për Bentacur, Por ka dhe alternativë tjetër ?

BUENOS AIRES, 06 DE SEPTIEMBRE DE 2015. Boca Juniors recibe en el Estadio Alberto J. Armando al Club Atletico San Lorenzo de Almagro por la fecha 23 del Torneo de Primera Division AFA 2015.

AC Milan i ka vënë ultimatum 48 orë Boca Juniors, për mesfushorin uruguajan Bentacur. Rossonerët kanë kërkuar përgjigjje definitive nga klubi argjentinas për 19 vjeçarin.

Besohet që Milan, ka fituar betejën ndaj Juventus për Bentacur, të cilët poashtu janë të interesuar për të mirëpoo ende nuk kanë marrë ‘OK’ përfundimtar nga pala argjentinase.

Në rast se marrëveshja nuk materializohet me kontratë, atëherë sipas mediave italiane Milan ka planin B. Mateo Kovacic mbetet dëshirë e skuadrës së Montella dhe duke pas parashush minutazhin e vogël që kroati pati edicionin e kaluar Milan do të tentojë ta rikthej në Itali, qoftë fillimisht si huazim me të drejt blerje vitin e ardhshëm.

Artikulli paraprakRio 2016: Programi i cerekfinaleve të futbollit për meshkuj
Artikulli tjetërSuperkupa: Formacionet zyrtare Feronikeli – Prishtina [FOTO]