Konfirmime të mëtejshme po vijnë  për dëshirën e Milanit për të përforcuar bateritë e pasme të anës së djathtë.

Siç parashikohet nga MilanNews.it, në fakt, gjiganti italian ka vendosur ta transferojë  Noussair Mazraoui, mbrojtësin e krahut të djathtë të Ajax. Pas kontalteve të para, që datojnë disa javë më parë, udhëheqja e kuqezinjve u takua dje me përfaqësuesit e marokienit dhe bisedat  hynë më thellë, përcjell Korneri.net

Pretendimet nga klubi i famshëm holandez nuk janë të larta falë krizës ekonomike botërore të shkaktuar nga koronavirusi, prandaj shuma e kërkuar nga Ajax ka rënë nga 12-13 milionë në rreth 10 milionë, por mbi të gjitha Ajax do të pranonte edhe huazim një vjeçar, por me detyrim të blerjes së kartonit të futbollistit. Transferimi eventual do të ishte edhe më i lehtë sepse kontrata aktuale e futbollistit i skadon më 2022, kurse paga e tij aktuale është vetëm 500 mijë euro, kurse një propozim prej 1 milion euro do të lejonte një përfundim të lumtur të marrëveshjes.

MILAN-ROMA, DUEL I ASHPËR – Pengesa kryesore midis talentit të ri për Milanin përfaqësohet nga Roma. Klubi kryeqytetas aktualisht është përpara në garë për anësorin, gjithashtu falë reagimeve pozitive që gjenden në të gjithë komponentët pasi klubet Roma-Ajax, janë duke diskutuar që një kohë më të gjatë. Nesër kryesia e Romës do të ketë një takim direkt në kryeqytet me përfaqësuesit e Mazraoui për të shfrytëzuar situatën dhe për të kuptuar nëse ai mund të transferohet  apo jo te Roma. Sidoqoftë, në favor të Milanit, është fakti që Roma duhet të rregullojë buxhetin me disa transferime thelbësore përpara se të mund të investonte në treg. Në këtë situatë që kuqezinjtë janë, Milan mund të bëjë parakalimin vendimtar dhe të realiuzojë goditjen e fundit para  zvarritjes së Romës që ende nuk duket konkret dhe serioz sa duhet. /Korneri.net

Artikulli paraprakChelsea nuk po llogaritë më në portierin Kepa, zëvendësuesi i tij në Bundesliga
Artikulli tjetërNë ditën e sotme: 28 maj 2003, Milan kampion evropian, mposhtet Juventus pas penalltive